ریزش مو شدید دارم چه کنم؟

اگر ریزش موی شدید دارید و بسیار نگران هستید،  چند راهکار ساده پیش روی شماست:

1- مراجعه به پزشک: ابتدا بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت ریزش مو را تشخیص دهد. بعضی از علل ریزش مو شامل گرفتگی در خوراک، کمبود ویتامین، تغذیه نامناسب، استفاده از محصولات شیمیایی، عوامل سنی، بیماری های پوست و ...

2- مراقبت از مو: محافظت از مو شامل استفاده از شامپوها و روغن های مرطوب کننده موی خود می باشد. همچنین از محصولاتی که شامل سرم و محصولات حالت دهنده مو می باشند نیز می توانید استفاده کنید. 

3- تغذیه سالم: پرخوری و خوردن خوراکی های ناسالم باعث کمبود ویتامینهای مورد نیاز بدن می شود. برای جلوگیری از ریزش مو، بهتر است غذاهایی مانند سبزیجات، میوه ها، محصولات لبنی، ماهی، گردو و ... را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

4- استفاده از مکمل های ویتامینی: برخی از مکمل های ویتامینی می تواند به جلوگیری از ریزش مو کمک کند. مکمل هایی مانند ویتامین D، آهن، روی و ویتامین ب12 می توانند به سلامتی موهای شما کمک کنند. شما میتوانید بهترین مکمل‌ها را از اینجا خریداری کنید.

5- خواب کافی: خواب کافی و به موقع بهبود فرآیند بازسازی سلولی بدن می باشد. کم خوابی یکی از علل خسارت طولانی مدت در سلول های بدن می باشد که می تواند به ریزش مو منجر شود.

اگرچه روش‌ها و مواد مختلفی برای مقابله با ریزش مو وجود دارند، اما به دلیل اینکه ریشه مشکل را نشان نمی دهند، بهتر است که در صورت شدت ریزش مو به پزشک متخصص مراجعه کنید.

جدیدتر قدیمی تر