مروری بر لوله شفاف پلاستیکی و لوله پلکسی مات و رنگی

لوله‌های شفاف پلاستیکی (Clear Acrylic Tube) یکی از محصولات لوله پلاستیکی پرکاربرد در صنایع غذایی و دکوراسیون هستند. این لوله‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی مانند ضدخش و ضد گرد و غبار و انتقال نور تا 94 درصد که دارند، در انتقال و نگهداری سیالات و مایعات مختلف در صورت آب بند شدن لوله مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله، به بررسی جزئیات لوله‌های شفاف پلاستیکی و لوله های اکریلیک، از ویژگی‌ها و کاربردها تا راهنمای نصب، تمرکز خواهیم کرد.لوله شفاف پلکسی گلاس

لوله‌های شفاف پلاستیکی پلکسی ابزاری مهم در صنایع مختلف هستند. با توجه به ویژگی‌های خاصی که دارند، این لوله‌های پلی متیل متاکریلات (poly methyl methacrylate) در انتقال سیالات و مواد مختلف بسیار کارآمد هستند. به طور کلی، لوله‌های شفاف پلاستیکی دارای شفافیت بالا مانند ورق های پلکسی گلاس، مقاومت در برابر ضربه و خوردگی، قابلیت بازیافت پلکسی و دوام بالا هستند.

ویژگی‌های لوله‌های شفاف پلاستیکی پلکسی گلاس

لوله‌های شفاف پلاستیکی پلکسی گلاس دارای ویژگی‌هایی است که آن‌ها را به انتخاب مناسب  در کنار قیمت لوله پلکسی که ارزان است، برای صنایع مختلف تبدیل کرده‌اند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

شفافیت بالای لوله پلکسی

یکی از ویژگی‌های بارز لوله‌های پلکسی، شفافیت بالای آن‌هاست. این لوله‌ها قادر به انتقال نور به صورت واضح هستند که به مشاهده دقیق‌تر جریان سیال درون لوله اکرولیک کمک می‌کند. همچنین، شفافیت بالای لوله اکریلیک این لوله‌ها به کنترل وضعیت مواد داخلی نیز کمک می‌کند.

مقاومت در برابر ضربه و خوردگی

لوله‌های شفاف پلاستیکی و به خصوص مفتول و میلگرد پلکسی گلاس به دلیل ساختار مقاومی که  در قطرهای مختلف دارند، قابلیت مقاومت در برابر ضربه و خوردگی را دارا هستند. این ویژگی مهم باعث می‌شود تا لوله‌های پلاستیکی شفاف در برابر ضربه‌های مکانیکی و استفاده‌های نامنظم مانند خم‌شدگی و فشار مقاومت کنند.

قابلیت بازیافت

لوله‌های شفاف پلاستیکی قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارند. این ویژگی مهم از لحاظ زیست محیطی است، زیرا امکان استفاده مجدد از PMMA موجود در ساختار لوله پلکسی، کاهش استفاده از منابع طبیعی جدید را به همراه دارد و در عین حال زباله‌های پلاستیکی را کاهش می‌دهد.


 

کاربردهای لوله‌های شفاف پلاستیکی

لوله‌های شفاف پلاستیکی در صنایع مختلف به عنوان ابزاری کارآمد مورد استفاده قرار می‌گیرند. به برخی از کاربردهای این لوله‌ها در زیر می‌پردازیم:

کاربرد اول: انتقال آب توسط لوله پلکسی

لوله‌های شفاف پلاستیکی برای انتقال آب در سیستم‌های آبیاری، آبشیرین‌کن، و استفاده‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها به دلیل شفافیتشان، میزان آب را قابل مشاهده می‌کنند و به کاربران کمک می‌کنند تا به راحتی وضعیت آب را کنترل کنند.

کاربرد دوم: استفاده از لوله اکریلیک در صنعت غذا به دلیل تاییدیه استاندارد غذایی

در صنعت غذا، لوله‌های شفاف پلاستیکی اکریلیک به عنوان راه حلی مناسب برای انتقال مواد غذایی مایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌های مات پلکسی و استوانه شفاف پلکسی گلاس به دلیل شفافیت بالا، به تشخیص سریع تغییرات رنگ و وضعیت محصولات کمک می‌کنند و امکان بررسی کیفیت مواد را فراهم می‌سازند.

کاربرد سوم: صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی

لوله‌های پلکسی گلاس در صنعت داروسازی و آزمایشگاهی برای انتقال داروها و مواد شیمیایی در تجهیزات مختلف استفاده می‌شوند. این لوله‌ها به دلیل شفافیت و تمیزی که دارند، قابلیت کنترل دقیق مواد را به صنعت داروسازی می‌دهند و از تغییرات ناخواسته در داروها جلوگیری می‌کنند.

 


راهنمای نصب لوله‌های شفاف پلاستیکی

نصب لوله‌های شفاف پلاستیکی در دکوراسیون نسبتاً ساده است. به ترتیب زیر می‌توانید لوله‌های شفاف پلاستیکی را نصب کنید:

۱. قبل از نصب لوله پلکسی گلاس شفاف، اطمینان حاصل کنید که لوله‌های شفاف پلاستیکی تمیز و بدون هرگونه آسیب و خراشی هستند. برای تمیز کردن این لوله های طلقی می توانید از الکل رقیق یا شوینده ها استفاده کنید.

۲. با استفاده از اتصالات مناسب، لوله‌ها را به هم متصل کنید. خود پلکسی گلاس اتصالاتی برای به هم چسباندن تیوپ های اکریلیک ندارد. ولی با چسب کلروفرم می توانید پس از برش لیزری لوله پلکسی، اتصالات باید با لوله‌ها سازگاری کامل داشته باشند تا هیچ نشتی و اتصال ضعیفی رخ ندهد.

۳. پس از نصب لوله‌های طلقی ، سیستم را با آب چک کنید و از عدم وجود نشتی اطمینان حاصل کنید.

 


فروش لوله شفاف پلاستیکی با نام لوله پلکسی

به طور کلی سه فروشنده برتر لوله های پلکسی در جهان وجود دارد. شما می توانید برای خریداری این لوله های پلاستیکی شفاف و حتی استوانه پلکسی و میلگرد پلکسی از این سه بهترین فروشگاه لوله شفاف پلاستیکی خرید کنید.

این فروشگاه به عرضه لوازم اکریلیک و در کل ورق های پلاستیکی مشغول است. یکی از مهم ترین محصولات این شرکت هم همین لوله ها هستند که در انواع قطر فروش فوق العاده گذاشته است. البته خرید این محصولات در ایران برای کاربران امکان پذیر نیست.

لیست قیمت لوله پلکسی، خرید لوله شفاف پلاستیکی، عرضه تخصصی استوانه پلکسی گلاس و فروش لوله اکریلیک و تولید و ساخت انواع لوله پلکسی گلاس شفاف و مات و لوله رنگی پلکسی در سایت آقای پلکسی (mrplexi.ir) امکان پذیر است. آقای پلکسی در زمینه لوله های پلاستیکی شفاف به شدت فعال است و انواع لوله مات پلاستیکی در قطر و ارتفاع و ابعاد مختلف به فروش می رساند. انواع خدمات برش لوله و حکاکی و آب بند کردن لوله پلی کربنات هم در ایران انجام می دهد.

پلاستیک ورلد همانطور که از اسمش پیداست به عرضه انواع ورق ها و محصولات پلاستیک اعم از لوله پلکسی و اکریلیک ، پلی اتیلن، پلی استایرن و... مشغول است. فروشندگان این فروشگاه که به صورت مارکت پلیس کار می کند در سراسر جهان با انواع مختلف محصولات شما را یاری می دهند و دستتان خالی نمی ماند.

 

لوله‌های شفاف پلاستیکی با ویژگی‌های خاصی مانند شفافیت بالا، مقاومت در برابر ضربه و خوردگی، و قابلیت بازیافت، در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. این لوله‌ها در انتقال سیالات و مواد غذایی، صنعت داروسازی و صنایع دیگر نقش کلیدی ایفا می‌کنند. همچنین، نصب لوله‌های شفاف پلاستیکی نیز بسیار ساده است و با دقت در اتصالات و بررسی نشتی، می‌توانید از عملکرد بهینه آن‌ها بهره‌برید.

سوالات متداول

۱. آیا لوله‌های شفاف پلاستیکی قابل بازیافت هستند؟ بله، لوله‌های شفاف پلاستیکی قابل بازیافت هستند و می‌توانند مجدداً از پلکسی موجود در آن استفاده شوند.

۲. آیا لوله‌های شفاف پلکسی گلاس مقاوم در برابر ضربه هستند؟ بله، لوله‌های شفاف پلاستیکی دارای مقاومت مناسب در برابر ضربه هستند و از خراش‌ها و شکستگی‌ها محافظت می‌کنند.

۳. کدام استاندارد غذایی را لوله‌های شفاف پلاستیکی مناسب برای صنعت غذا دارند؟ لوله‌های شفاف پلاستیکی در صنعت غذا به عنوان راه حلی مناسب برای انتقال مایعات غذایی و مواد غذایی استفاده می‌شوند.

4. چگونه می‌توان لوله‌های شفاف پلاستیکی را نصب کرد؟ برای نصب لوله‌های شفاف پلاستیکی، لوله‌ها را با استفاده از اتصالات مناسب مانند چسب کلروفرم (چسب مخصوص پلکسی گلاس) به هم متصل کرده و سپس با آب سیستم را چک کنید تا از نشتی جلوگیری شود.

 

جدیدتر قدیمی تر