چرا در تابستان باید ضد آفتاب بزنیم؟

 کرم ضد آفتاب بخش مهمی از محافظت پوست در برابر آفتاب است، به خصوص در ماه های تابستان که اشعه های مضر UV در قوی ترین حالت خود هستند. با افزایش دما، مدت زمانی که ما در بیرون از خانه می گذرانیم اغلب افزایش می یابد. حتی کسانی که به راحتی نمی سوزند نیاز به محافظت در برابر آفتاب دارند. در اینجا به این خواهیم پرداخت که چرا استفاده از ضد آفتاب در تابستان ضروری است.

مهمترین دلیل استفاده از کرم ضد آفتاب در تابستان، محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) است. پرتوهای فرابنفش خورشید بیشترین آسیب را به پوست وارد می کند. اگر چه قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند مفید باشد، اما بیش از حد می تواند مضر باشد. نور خورشید واضح ترین پیامد قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش است، اما اشعه ماوراء بنفش همچنین منجر به چین و چروک، لکه های پیری و سایر علائم پیری و همچنین آسیب های پوستی می شود که می تواند منجر به سرطان پوست شود.

نوع ضد آفتابی که استفاده می کنید باید بر اساس نوع پوست و نیاز شما باشد. کرم ضد آفتاب با طیف وسیع از اشعه های UVA و UVB محافظت می کند و باید در تمام طول سال استفاده شود. ضد آفتاب مقاوم در برابر آب نیز انتخاب خوبی برای کسانی است که در آب یا نزدیک به آب کار می کنند.

در کنار انتخاب ضد آفتاب مناسب، دانستن زمان و نحوه استفاده از آن مهم است. کرم ضد آفتاب را باید 30 دقیقه قبل از خروج از منزل استفاده کنید و هر دو ساعت یکبار یا بلافاصله بعد از شنا یا تعریق مجدداً استفاده کنید. برای اطمینان از محافظت کافی باید از کرم ضد آفتاب SPF15 یا بالاتر استفاده شود.

حتما به یاد داشته باشید که ضد آفتاب به تنهایی برای محافظت از پوست شما در برابر نور خورشید کافی نیست. برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید نیز باید از لباس، کلاه و عینک آفتابی استفاده کرد.

در پایان، مهم است که اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از پوست در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید انجام دهید، به ویژه در ماه های تابستان که اشعه ماوراء بنفش در خطرناک ترین حالت خود قرار دارد. استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 15 یا بالاتر، استفاده مجدد از آن هر دو ساعت یا بلافاصله پس از شنا یا تعریق، و پوشیدن لباس‌های محافظ، کلاه و عینک آفتابی می‌تواند به حفظ سلامت و ایمنی پوست شما کمک کند.

شما میتونید بهترین برندهای  ضدآفتاب رو از اینجا سفارش بدید.

جدیدتر قدیمی تر